Для Вас, батьки!

Карантин подовжили.
На що чекати вчителям та батькам?
  Відповіді від МОН
Найважливіше – це підтримка учнів, зауважують в Міносвіти. Карантин в Україні офіційно подовжили до 11 травня. Онлайн-зустріч з т.в.о. міністра освіти і науки Любомирою Мандзій у прямому ефірі дивилися понад 100 тисяч освітян та батьків, які могли поставити свої запитання. «Освіторія» подає відповіді на найважливіші.

1. Коли і як завершиться навчальний рік?

Зважаючи на продовження карантину, завершувати навчальний рік будуть дистанційно всі учні, за винятком 11-класників.
Навчальний рік триватиме до 1 липня. А коли завершується навчальний процес для учнів усіх класів, окрім 11-го, визначає структура навчального року, яку ухвалює педагогічна рада школи.
На початок наступного навчального року потрібно закласти час на коригувальне навчання та закріплення матеріалу.
«Шановні освітяни, ми працюємо з використанням технологій дистанційного навчання фактично до закінчення травня. Тільки в разі зміни епідеміологічної ситуації ми зможемо організувати освітній процес у закладах освіти», –  зазначила Любомира Мандзій.
2. Як переводити учнів до наступного класу?
За результатами підсумкового оцінювання в навчальному році. За оцінками за перший і другий семестри потрібно виставити річну оцінку, що і буде підставою для переведення.
«Зважте на особливості, в яких працюють ваші вчителі та ваші учні. Врахуйте технічні можливості, не будьте дуже суворими та будьте гнучкими».
МОН підготувало рекомендаційного листа щодо підсумкового оцінювання. Але його особливості — це повноваження закладу освіти.
«Підсумкова оцінка за семестр має бути виставлена з урахуванням результатів поточного оцінювання до 12 березня і тематичного оцінювання, яке ви проводите під час навчання за допомогою дистанційних технологій».
3. Як убезпечать школи?
«Ми працюємо над тим, щоб забезпечити безпечні та належні умови навчання в закладах освіти після виходу з карантину. Це точно не має бути головним болем батьків», — зазначила Любомира Мандзій. Міносвіти отримало рекомендації від ЮНІСЕФ та ВООЗ щодо роботи шкіл в умовах пандемії.
"Ми маємо навчитися жити в умовах пандемії. Нам доведеться жити в новій реальності. Але ми подолаємо цей виклик, не лише в Україні, а й в усьому світі. Подолання залежить від нашої спільної взаємодії"


Поради батькам  учнів щодо  організації навчання дітей вдома під час карантину!

 1. Бути в контакті зі станом дитини і її почуттями, чесно говорити про те, що з нами відбувається.
 2. Бути дуже терплячими і обережними до себе і своїх дітей.
 3. День не має перетворюватись на суцільне виконання домашніх завдань. Школа – це не все життя дитини, особливо зараз. Діти і без того відчувають себе незрозуміло за що покараними, і нам важливо, аби школа не асоціювалась із додатковим покаранням.
 4.  У дитини, яка вчиться вдома, має бути окрема територія. Навіть якщо в неї немає своєї кімнати, можна символічно позначити невелику частину мотузкою на підлозі, зробити парканчик з іграшок або коробок – що завгодно.
 5. Треба слідкувати, щоб дитина будь-якого віку робила перерви – і краще, якщо ми зупинимо її трохи раніше, ніж вона втомиться. Маленькі втомлюються за 10-15 хвилин, підлітки – десь за півгодини.
 6. Відчиняйте вікна, провітрюйте, дбайте про свіже повітря під час навчання дитини. Чим менше повітря, тим гірші результати навчання.
 7. Допомогти структурувати підхід до навчання. Буквально скласти з дитиною план: ти починаєш робити оце, потім – це. Також – розбивати велике завдання на маленькі частини. Це стосується всіх дітей.
 8. Маємо пам’ятати, що в дитини, як у кожної людини, є інерція. Коли маленька дитина грається, а їй треба сідати за уроки – тут допоможе обумовлений час або дзвоник будильника, який кличе до навчання. Або ми говоримо: “За 10 хвилин сідаємо за уроки". Так ми виявляємо повагу до своєї дитини як до людини. Зрозуміло, що це складно, адже багато батьків сьогодні також живуть у режимі дефіциту сил. Найлегший спосіб зекономити сили – примус. Але це програшний спосіб.

Зараз непростий час і випробування для всіх – тож зичимо сил батькам, дітям і вчителям.


ШАНОВНІ БАТЬКИ!
      Число випадків захворювань коронавірусом в світі зростає, у звязку з цим, я, пропоную вам разом з дітьми приєднатися до флешмобу #Залишайся Вдома, доки триває карантин.
      Якщо ви теж вдома, як і я, опублікуйте відео або фотографію з табличкою, як у мене, яка розповідає, для кого ви залишаєтеся вдома.


Як говорити зі своїми дітьми про COVID-19?
 • Поради для батьків, які допоможуть в розмові з дітьми заспокоїти та захистити їх. Детальніше тут: uni.cf/3bG3aCi 
 • Що повинні знати батьки про новий вірус, аби захистити дітей та своїх близьких.  Детальніше тут: uni.cf/2Uytzfs
 • “Всеукраїнська школа онлайн”
  6 квітня стартує «Всеукраїнська школа онлайн». 40 вчителів викладатимуть 11 предметів для 5-11 класів. Розклад предметів та перелік каналів, на яких можна подивитись уроки, тут:  bit.ly/39Am8c0  Приєднатись до уроків можна на ютуб каналі МОНу: bit.ly/3dJhBHA                                                                                                    
Шановні батьки, подбайте про безпеку своїх дітей, поясніть прості правила та забезпечте комфортне навчання вдома. А якщо бачите тривогу в їх очах, обов’язково поговоріть зі своєю дорослою дитиною. Будьте правильним прикладом для своїх дітей. Пропоную переглянути інформацію за посиланням #ПростіРечіРятуютьЖиття 
https://www.facebook.com/watch/?v=642829039814691&external_log_id=25f90c3046efd0724e3eb4d613deee4a&q=%23простіречірятуютьжиттяМами закликають: карантин — це не канікули!
Подбайте про безпеку своїх дітей, поясніть прості правила та забезпечте комфортне навчання вдома. А якщо бачите тривогу в маленьких очах, обов’язково поговоріть зі своєю дитиною. Будьте правильним прикладом для своїх дітей.

Про короновірус


Як захиститися від короновірусної інфекції


Немає коментарів:

Дописати коментар